W jaki sposób pobudzać rozwój malucha właściwymi zabawkami

Home / W jaki sposób pobudzać rozwój malucha właściwymi zabawkami - 9 stycznia 2023 , by admin
Przez całe życie próbujemy zachować swego rodzaju kompromis w wychowaniu dzieci. Staramy się dać im brak zagrożeń, jak najmniej problemów, jak najmniej chorób – szczepionki, właściwa, zdrowa dieta i tak dalej. Staramy się zapewnić im jak najwięcej ciekawych zadań, tak, by w dalszym życiu były w stanie dawać sobie radę z nieprzewidzianymi problemami, jakie wszak każdemu stają prędzej czy później na drodze. No i nareszcie staramy się łączyć bezpieczeństwo, zadania i zabawę tak, by dzieci nie były tym znudzone, by uczyły się nowych rzeczy i nie robiły przy tym żadnych głupot. Skomplikowana sprawa.

bączek

Autor: VTech
Źródło: VTech

W tematyce zachowania bezpieczeństwa jest odrobinę łatwiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nikt nie patrzył na to, czy maluchy bawią się na placu zabaw, czy na zaniedbanym placu budowy, a jeśli ktokolwiek kazał im się wynosić, to nie przez zmartwienie o zagrożenia, lecz bardziej z troski o sprzęt na terenie budowy. Niemniej – kłopot jest mniejszy, choć odzwierciedla się to na innej części rozwoju: na chęci do aktywności, naturalnej, najprostszej frajdzie z przebywania na podwórku, gdzie nie powinno się przebywać na terenach budowy. Żeby wypośrodkować te wymienione oczekiwania wobec podopiecznych i zagwarantować im właściwe warunki rozwoju, powinniśmy korzystać z nowych osiągnięć technologii, które są w stanie stymulować u dzieci niektóre czynności.

Zabawki stoją obecnie na niezwykle wysokim poziomie zaawansowania – szczególnie te, o jakich mamy pewność, że wywodzą się z rzetelnych wytwórni. Dla małych dziewczynek, które młodzi opiekunowie chcą nauczyć świadomości obowiązku, cierpliwości i jednocześnie zapewnić im solidną porcję zabawy, powinny sprawdzić się lalki – . Interaktywna zabawka przypominająca do złudzenia osoba. Reaguje płaczem, śmiechem, ziewa i chrapie w czasie snu. Natomiast chłopakom do wyzwolenia kreatywności z pewnością nadadzą się z kolei klocki Cobi, czyli jeszcze jedna ciekawa produkcja, obok klocków Lego, jaka pozwala stworzyć sobie nieduży świat i samemu obmyślać i prowadzić przygody maleńkich, klockowych postaci. Oczywiście wymienione produkty stosowne są w chwili, gdy dzieci są w odpowiednim wieku – jeśli chłopak ma już więcej lat i ma dryg do mechaniki, dobrze zapewnić mu dostęp do droższych, lecz mających dużo więcej pola do popisu klocków Lego Technics.

I chłopakom, i dziewczynkom w dowolnym wieku przydadzą się do pogimnastykowania szarych komórek gry memory, których setki wariantów można kupić na telefon lub znaleźć w Internecie.