W jaki sposób skutecznie uczyć się angielskiego?

Home / W jaki sposób skutecznie uczyć się angielskiego? - 22 października 2018 , by admin
Nauczać się języka angielskiego możemy przez dużo lat i w dalszym ciągu nic nie potrafić. Pomiędzy uczyć a nauczyć jest ogromna różnica. Naukę angielskiego możemy podzielić na 2 części to jest na czytanie a także słuchanie (input) i na zapisywanie oraz mówienie (output)

.
kursy języka angielskiego

Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, by potrafić doskonale zapisywać i mówić należy najpierw umieć czytać oraz słuchać ze zrozumieniem. Rozważ to jak czasochłonnie dziecko słuchało nim zaczęło mówić. Oczywiście nie musisz oczekiwać dwóch lat, ażeby zacząć mówić. Powinieneś jednak wiedzieć, że im więcej będziesz słyszeć a także czytać, tym lepiej będziesz mówić i pisać. Rozważ kursy językowe.

Czytanie. Ucz się każdego dnia przynajmniej pięciu nowych słów. Podpowiadam stosowanie karteczek, na jakich angielski wyraz będzie po jednej stronie, z kolei jego wykładnia będzie po drugiej. Karteczki przechowuj w pudełku a także często przeglądaj. Losuj karteczkę, popatrz na nią po czym zależnie od tego, na jaką stronkę spoglądasz podaj jego znaczenie w języku własnym albo angielskim. W miejsce wykładni po polsku możesz skreślić tłumaczenie po angielsku. Podobne tłumaczenie powinno być możliwie zwięzłe (blisko 5-7 słów). Nauczając się 5 terminów dziennie uczysz się 1825 wyrazów na rok. Powinieneś wiedzieć, iż typowy student zna ok. 6 tysięcy terminów – . Po kilku latach twe słownictwo stanie się na tyle bogate, że rozumieć będziesz praktycznie wszystko z każdego odczytywanego tekstu – .
Słuchaj audycji w radiu. Celem słuchania języka angielskiego jest usłyszenie jak największej ilości słów w jak najkrótszym okresie. Im więcej razy usłyszysz jakiekolwiek słowo tym swobodniej będzie ci go używać w rutynie

.
Nie ma bardziej skutecznej strategii niż słuchanie radia. Tam słownictwo jest ogromnie zróżnicowane. Kluczem może być słuchanie radia tak często jak to tylko możliwe. Zapisz się na kursy języka angielskiego.