Czy radca prawny to zawód z satysfakcjonującymi możliwościami?

Home / Czy radca prawny to zawód z satysfakcjonującymi możliwościami? - 28 kwietnia 2021 , by admin
Coraz bardziej cieszącym się uznaniem zawodem staje się radca prawny. Aby nim zostać należy ukończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w Polsce lub za granicą tylko wtedy gdy studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Później skończyć aplikację radcowską i zostać wpisanym na listę radców prawnych.

Należy też mieć kompletną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych. Radca prawny jest zobowiązany też być idealnego charakteru oraz swoim bieżącym postępowaniem ma obowiązek dawać rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu radcy prawnego. Nieraz radca prawny mylony jest z zawodem adwokata. Faktycznie obaj robią zbliżone usługi, jednakże radca prawny nie może występować, jako adwokat w procesach karnych i w dochodzeniu w sprawach o przestępstwa skarbowe.

Kancelarie-knuter.pl - Kancelaria prawna we Wrocławiu

Źródło: www.kancelarieknuter.pl

– Kancelaria prawna we – Kancelaria prawna we Wrocławiu]Do zadań radcy prawnego należy pomoc innym osobom w zdobyciu przydatnych informacji dotyczących prawa. Ustawa z dnia 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych konkretyzuje reguły wykonywania zawodu radcy prawnego. Radca prawny udziela między innymi różnych rad i konsultacji zarówno osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym oraz jednostką organizacyjnym. Formułuje on opinie prawne, przepracowuje koncepcje aktów prawnych, występuje przed sądami i urzędami, jako pełnomocnik. Bardzo znaczące jest to, że radca prawny zobowiązany jest ustawowo uchować w tajemnicy wszystko, o czym został poinformowany w czasie udzielania pomocy prawnej. Swoją profesję może pełnić w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej, przykładowo, jako kancelaria adwokacka Wrocław lub spółki prawa handlowego.

Wejdź na naszą kolejną stronę, a tam wyszukasz porywający kompleksowy raport (https://horyzont.net.pl/kiedy-jechac-na-wycieczke-szkolna/) na ten temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe wiadomości.

Ma możliwość także pracować na etacie u jakiegoś przedsiębiorcy, który pragnie zatrudniać prawnika jedynie na własne potrzeby.

Czyżby bezspornie radca prawny to zawód z możliwościami? Trzeba pamiętać, że są to lata nauki opatrzone zagrożeniem, że nie wszystkim się powiedzie. Jak mówią sami studenci trzyletnia aplikacja jest to batalia o utrzymanie się. Jednakże, gdy już się uda i uzyska się zatrudnienie w swoim zawodzie to można, patrząc się na zarobki prawników po aplikacji, całkiem ładnie zarobić. Oprócz dochodów uzyskuje się dodatkowo szacunek obywatelski i zawodowy, który jest cenny.