
Obecnie wybór gier planszowych jest tak ogromny, że nawet pomysł o próbie wyboru gry, w którą można by spróbować zagrać, powoduje spory ból głowy. Czy wybrać gry planszowe ekonomiczne? W dzieciństwiegraliśmy przecież wszyscy w Eurobusiness, czy Monopoly- to nie powinno być skomplikowane. Ale czy będzie to coś nowatorskiego?
Może opłaci się w takim razie spróbować jednej z tych gier familijnych? To powinien być odpowiedni rodzaj gry, szczególnie jeśli nie mamy ochoty grać w pojedynkę, lecz z rodzicami czy koleżankami.
Zaintrygował Cię ten tekst? Przejdź więc do następnego artykułu i czytaj mikołaj do wynajęcia tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię zagadnieniach.
Pod warunkiem, że Wasz tok rozumowania jest zbieżny, wyśmienitym wyborem na start będzie gra Carcassone – gra familijna, której podstawowym celem jest budowanie wiosek, gospodarstw, klasztorów, a to wszystko przy pomocy robotników, którymi zarządzamy.
Reguły są banalnie proste- zaczynamy od postawienia na planszy, którą najczęściej jest stół, pola startowego. Przy rozpoczęciu każdej swojej tury gracz losuje kartonik z polem terenu, który będzie mógł dołożyć. Ważne, by pola, np. z drogą, czy miastem, dodawać w sposób umożliwiający integracje ze sobą sąsiadujących pól. Jeśli tworzymy miasto, które może wyglądać np. jak dawny Wrocław, należy je rozstawiać obok pól z miastem – byśmy byli w stanie je powiększać. Po pewnym czasie będziemy mogli odnaleźć na mapie rozwój całego miniaturowego świata z systemem drogowym, miastami, nawet całymi aglomeracjami itp.
Po wyczerpaniu kartoników z terenem z dostępnej puli, gracze liczą uzyskane punkty- im więcej udało nam się „wybudować”, lub zająć od pozostałych graczy, tym więcej punktów otrzymujemy. Tradycyjnie zwycięża gracz, który zgromadzi ich najwięcej.
Taka problematyka jest dla pewnych osób nieco dyskusyjna. Jeśli chcesz przeczytać inne zdania na studiowane tutaj zagadnienie, to poznaj więcej w treści (http://www.e-plastyczny.pl/kaligrafia/stalowki).
Zabawa jest przez cały czas trwania rozgrywki. A, jako że pojedyncza gra nie trwa specjalnie długo, natychmiast po skończeniu jednej, mamy ochotę zacząć następną. A właśnie o to w grach planszowych chodzi, o oderwaniu się od otaczającej nas rzeczywistości, przeniesieniu się w świat przygody i, najlepiej, wygraniu gry.