Swoja książka: w jaki sposób ją opublikować, nie wydając masy pieniędzy?

Home / Swoja książka: w jaki sposób ją opublikować, nie wydając masy pieniędzy? - 22 października 2018 , by admin
Od marzenia na napisanie książki jest długa i szeroka droga do momentu, w którym może być ona wydana. By odniosła ona sukces, powinna być nie tylko odpowiednio napisana, ale także dobrze wydrukowana.

Wydanie własnej książki jest dzisiaj realne bez pośrednictwa wydawnictwa. Wiele wydawnictw niechętnie zabiera się za wydawanie książki młodych, mało znanych autorów. Musi ona być rzeczywiście ciekawa, aby wydawnictwo zechciało inwestować jakąś kwotę pieniędzy najpierw w jej wydrukowanie, a później na promowanie – sprawdź więcej. Teraz możemy drukować książkę omijając pośrednictwo wydawnictwa. Funkcjonujące na rynku drukarnie cyfrowe oferują tani druk książek nawet komuś, kto dopiero wchodzi na rynek. Tani druk książek będzie pozwalał na wydanie książki w wymarzonej ilości egzemplarzy. Oczywiście za jej druk (zobacz http://www.studioprinter.pl/druk-wielkoformatowy/) będziemy musieli zapłacić sami. To także na nas, jako autorachbędzie spadał cały proces powiązany z jej sprzedażą. Ale napisanej i samodzielnie wydrukowanej książki wcale nie trzeba sprzedać, możemy jej egzemplarze podarować w kręgu znajomych, czy przyjaciół.

kliknij tutaj

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Wydana własnym nakładem książka może otrzymać w drukarni numer ISBN. Z takim numerem ma ona szansę trafić do oficjalnego obiegu wydawniczego. Cena wydrukowania zależy mimo wszystko od liczby egzemplarzy. Ich będzie ich mniej, tym za wydrukowanie pierwszej książki jej autor będzie musiał więcej zapłacić. Dla drukarni nie ma znaczenia, czy chcemy drukować powieść, czy tomik poezji. Na indywidualne życzenia klientów jej pracownicy zajmą się nawet modernizowaniem projektu okładki. W ramach zwykłej usługi możemy liczyć na projekt graficzny oraz topograficzny oraz na profesjonalnie zrealizowaną korektę. Nakład może być zależny od tego, jakie mamy fundusze, autorowi pozostaje jedynie wybranie rodzaju druku. Do wyboru mamy wydruk oraz cyfrowy. Oba cechują się nieco odmiennymi parametrami.

Pokazanie światu pierwszej książki to dla wielu osób to duże marzenie. Należy pamiętać, że może one naprawdę się spełnić. Trzeba jedynie postawić na niezwykletani maszyny sitodruk książek, który obecnie jest naprawdę na wyciągnięcie ręki. Wyszukanie drukarki realizującej tani druk naprawdę nie jest skomplikowane. Pod warunkiem, że naprawdę chcemy.