A Ty? Wybrałeś już uczelnię?

Home / A Ty? Wybrałeś już uczelnię? - 25 stycznia 2022 , by admin
Dzisiejszy rynek pracy wykazuje tak dużą niestabilność, iż te zawody, na które jeszcze niedawno istniał popyt, dziś nie cieszą się już tak dużym powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne przeżywają dynamiczny rozwój, pojawiają się nowe. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie? Jaką wybrać szkołę aby mieć pewność otrzymania pracy? W którym kierunku się przekwalifikować?

turystyka

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, mające zamiar udoskonalić swoje kwalifikacje czy też młodzież zamierzającą się kształcić. Przedstawić tu warto dwa kierunki, które warte są zainteresowania: turystyka i rekreacja oraz informatyka studia. W stosunku do innych kierunków, w rodzaju prawa czy budownictwa, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być lekkie i przyjemne. W dodatku atrakcyjne, bo wiążące się z aktywnym wypoczynkiem. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak fizjologia człowieka, prawo – traple.pl prawo własności przemysłowej czy historia architektury i sztuki, które trzeba w trakcie tych studiów zaliczyć. Nie wszyscy też mają świadomość, iż dobrze wykształcony specjalista w tej dziedzinie włada biegle co najmniej jednym, nie licząc angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (przykładowo: ) posiada predyspozycje do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, turystyce uzdrowiskowej Wellness i SPA.

informatyka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. Zawody mające związek z internetem i technologiami informatycznymi są to najszybciej rozwijające się dziedziny, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie większości firm. W obszarze tym powstaje na dzień dzisiejszy najwięcej miejsc pracy. Zwróćmy uwagę, że wynagrodzenia pracowników IT są nieustannie jednymi z najwyższych na rynku pracy.