Pomysły na gniazdko dziecka

Home / Pomysły na gniazdko dziecka - 12 października 2019 , by admin
Dzieci mają mnóstwo do zrobienia. Rozwijanie się, odkrywanie świata… A czy istnieje lepszy plac zabaw od własnego pokoju?

Zasada w urządzaniu pokoju dziecięcego jest jedna: pokój jest dla dziecka, a jego zawartość musi wyrażać jego temperament, poglądy, zainteresowania. Musi być to przestrzeń, z której czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejsce inspirujące i uruchamiające wyobraźnię. Natchnieniem niech będzie dla rodziców, tak popularny ostatnio skandynawski styl. Mimo, że minimalistyczny – nie wieje w nim chłodem i zimną bielą|. Wnętrze ożywiają przecież kolorowe akcesoria – tak samo jak i dzieci. Stawiamy więc na jasne, pastelowe barwy ścian, które będą tłem dla mebli – kluczowego elementu w dziecięcym pokoju. Dobrze gdy są drewniane, stabilne i dobrze wyważone. Solidnie wykonany zestaw mebli dziecięcych, na pewno nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Na ogół dla dzieci centrum ich świata stanowi łóżko. To tu mogą siedzieć i prowadzić rozmowy ze swoimi gośćmi, grać w gry, czytać książki. Toteż zatroszczmy się o to, aby łóżko gwarantowało nie tylko spokojny sen, ale posiadało wiele opcji, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być zamontowane pojemniki na pościel czy zabawki. Oferta sklepów internetowych jest imponująca.

Kliknij tu i zobacz przykłady (http://www.e-militaria.pl/101-inc_96), które też mówią o podnoszonej kwestii. Znajdziesz tam dane, które na pewno poszerzą Twoją wiedzę w tej sprawie.

Znajdziemy w nich łóżka metalowe, z drewna lub piętrowe. Niektóre z nich są regulowane, by nadążać za dorastającymi pociechami. Wybierając łóżko, zazwyczaj skupiamy się na materacu: wymagamy, żeby był wygodny, umożliwiał komfortowy wypoczynek. Prawda jest jednak taka, że jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są tak samo ważne. To stelaże w dużej mierze odpowiadają za jakość snu dziecka .

Uwzględnijmy, iż krzykliwe kolory mebli, w nadchodzących latach użytkowania nie muszą do końca odpowiadać oczekiwaniom naszych dzieci. Dobrze jest w związku z tym postawić na stonowane odcienie, które pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym. Jeśli postaramy się, by meble (zestawy kuchenne do zabudowy) były praktyczne oraz nowoczesne, ominą nas niepotrzebne wydatki.