W jaki sposób wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Poznaj kilka sugestii, zanim udasz się do sklepu

Home / W jaki sposób wybrać pierwszy kubek dla dziecka? Poznaj kilka sugestii, zanim udasz się do sklepu - 3 marca 2022 , by admin
W życiu każdego dzieciaczka przychodzi moment, kiedy trzeba zastąpić kochaną dotąd butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z którego niekoniecznie będzie chciał pić z taką samą chęcią. Stosowna chwila to trzeci albo czwarty miesiąc życia, co nie oznacza, iż musimy całkiem zrezygnować z butelki. Butelką wciąż możemy podawać mleko, kubeczek z kolei niech służy do innego typu płynów, na przykład wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie malucha. Z jakich rodzajów kubków można wybierać?

Pierwszym typem kubeczka są tak zwane doidy cup, a zatem kubeczki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie zmuszone odchylać mocno główki, toteż jest to nad wyraz wygodny kubek. Kolejnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubki kapki – kubki z motywami dla dzieci. Mają dziubek, który częściowo zastępuje smoczek. W porównaniu do smoczka jednak nie występuje w nich konieczność zasysania płynu. Wystarczy przechylić kubeczek, aby płyn zaczął się kapać. Odruch zasysania wymagany jest z kolei w kubkach niekapkach.

Czy chcesz może mieć link do www (https://www.sklep.kunszt.pl/), gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

W takich kubkach, jak sama nazwa wskazuje, także gdy będą przechylone przez malucha, napój nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci

Autor: Gift Collection
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Ustnik w kubkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór jest zależny od tego, z którego kubeczka z chęcią będzie pić dziecko. Dobrze jest też mieć na względzie kubeczek 360 stopni, jaki umożliwia pić z każdego jego brzegu. Wystarczy go przechylić i zassać, co czyni go podobnym do kubeczka niekapka. Po ukończonym roku życia wyżej scharakteryzowane rodzaje kubków można zmienić np. na bidon ze słomką albo z ustnikiem. Nie wszystkie dzieciaczki od razu wiedzą jak pić przez rurkę, niektóre potrzebują więcej czasu, ale nie można się poddawać. Maluszek bowiem musi ćwiczyć okrężne mięśnie ust, a kubek ze słomką pomaga w tym w doskonały sposób.

Im szybciej przyzwyczaisz pociechę do picia z kubka, tym bardziej ułatwisz sobie życie w dalszym okresie. Nie będziesz zmuszony niepokoić się, że maluszek chce pić tylko z butelki, mimo iż już dawno powinien brać kubeczek. W sklepach jest tak duży wybór artykułów tego rodzaju, iż nie powinieneś mieć problemu z dobraniem odpowiedniego. Zawsze warto jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, jakie będą dawać ciepło przez wiele godz., również gdy udacie się na długi spacer.