Home / Harmonijny rozwój dziecka jest najistotniejszy, powinniśmy o tym pamiętać. Dziecku musimy zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju - 20 listopada 2018 , by admin
Rozwój dziecka ma miejsce na wielu etapach, niezwykle ważne jest, aby mieć pod lupą każdy z nich. Koniecznie pamiętajmy przede wszystkim, że Nasze pociechy mają niezwykle chłonne umysły i wręcz kochają się uczyć, powinniśmy zatem zapewnić im możliwie najwięcej okazji by poznawać świat, a tym samym ciągle się uczyć. Nie oznacza to, że trzeba ciągle gdzieś jeździć. To z pewnością pozytywne, ale różnie sprzyja dziecku przebywanie w miejscach, które stymulują mózg do działania.

warsztaty

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W takim układzie przykładowo świetne są warsztaty dla dzieci. To nie istotne, z jakiej dziedziny, każde zajęcie tego typu to dla naszej pociechy próba wykazania siebie przez zabawę , nowa porcja nauki, która pomoże naszemu dziecku sobie lepiej radzić w świecie. Dziecko bowiem które ma kontakt z wieloma różnymi zajęciami lepiej sobie radzi z przyszłością. Oczywiście nie można przesadzać i zapisywać dziecko wszędzie, tak żeby było przemęczone, a do tego żądać od niego jakichś wyników. Może to zadziałać w drugą stronę – bardzo destrukcyjnie. Chodzi o to, aby posyłać dziecko na różne aktywności z głową, ale również z przekonaniem, że to robi dla swojego dobra. Jak stoją za tym ukryte ambicje nas samych powinniśmy zastanowić się, czy tak się opłaca. Czy może zawsze chcieliśmy umieć dobrze grać na pianinie, a teraz te nasze pragnienia

dzieci

Autor: Helen Dorn
Źródło: Helen Dorn

przenosimy na dziecko? A może pociągały nas konie, więc teraz zapisujemy dziecko – www.fiorino.eu/sklep/akcesoria/termofory-w-poszewkach – na jazdę konną dla dzieci? Wszystkie te działania są wspaniałe i rozwojowe, pamiętajmy jednak, żeby stały za tym zdrowe uczucia i myśli przede wszystkim o naszym dziecku. Jeśli wkradnie się tam nasza osoba, a raczej jej niespełniona ambicja, powinniśmy gruntownie przemyśleć taką decyzję. Więcej na .

To ważne, gdyż jeśli tego nie zauważymy, w porę nie wychwycimy, to być może później będziemy nieświadomie naciskać na nasze dziecko. To byłoby bardzo nieprzyjemne dla relacji z dzieckiem i źle rokujące na przyszłość. Warto pomyśleć więc o tym, warto wybierać dla dziecka ciekawe kursy i warsztaty pamiętając przy tym o jak najrozsądniejszym wyważeniu, żeby nie okazało się, że za naszym dobrymi chęciami kryją się jakieś chore, niszczące ambicje.