Zabawki dostosowane do wieku dziecka

Home / Zabawki dostosowane do wieku dziecka - 22 maja 2021 , by admin
Wśród rodziców panuje złudne przeświadczenie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej wypełniony czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Starajmy się jednak nie popadać w zbytnią przesadę. Warto przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu myśleć i marzyć po swojemu. Dla najmłodszych dzieci idealne okażą się maty oraz książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie zajmą malucha na długi czas.

konsola

Autor: mac morrison
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy maluszek podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego i Playmobil – znane i lubiane marki.

Klocki Lego Duplo skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria poświęcona najmłodszym dzieciom właśnie zaczynającym swoją wspaniałą przygodę z klockami, więc wszystkie zestawy składają się z łatwych do utrzymania w małej rączce, barwnych elementów, które pozwalają w prosty sposób wymyślać dziecięcy świat Lego – klocki dla dzieci.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej wiadomości na prezentowany tutaj temat, to użyj źródła (https://www.marmex.pl/lozka-mlodziezowe/) zamieszczonych w zbliżonym materiale.

Playmobil to firma z długoletnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil pomaga nam kształtować wyobraźnię przestrzenną i potrafi okazać się wielce emocjonująca. Takie zabawki pomagają naszym maluchom w poznawaniu barw i rozwijaniu zdolności manualnych.

Kiedy nasze dzieci wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych oraz dziecięcych laptopów edukacyjnych, coraz chętniej sięgają po bardziej zaawansowaną elektronikę. Wskutek tego zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole – idź na stronę. Konsola do gier to wspaniała zabawa

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują wiele tytułów, w które można grać nie tylko przy użyciu zwykłego pada, lecz również czułych na ruch kontrolerów. W przypadku gier wyścigowych, samochodowych, mamy szansę zakupić gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę czy pedały.

Czy czas spędzony przy konsoli powinniśmy traktować jedynie jako beztroską odskocznię? Czy gry to tylko i wyłącznie dobra zabawa? Nie zawsze. Gry rozwijają szybkość orientacji oraz szybkość działania, wyobraźnię przestrzenną. Ćwiczą logiczne myślenie, kojarzenie faktów, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Po prostu, uczą poprzez zabawę.