Jak odpowiednio przygotować się do obozu harcerskiego

Home / Jak odpowiednio przygotować się do obozu harcerskiego - 11 marca 2022 , by admin
Harcerstwo to ruch ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie młodzież zyskuje bardzo wiele. Głównie poznają prawdziwych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. W czasie obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na bardzo długi czas.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj w czasie ferii i wakacji, przeprowadzane są obozy harcerskie. One także pomagają w usamodzielnieniu się, stanowią lekcję patriotyzmu, niejako wychowują. Poza tym uczą współdziałania w zbiorowości, szacunku do innych oraz zdyscyplinowania. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z trudnymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ognisku i śpiewanie.

Stałym elementem tego typu wieczorów staje się śpiewnik Ognik – polecana strona – obecnie najbardziej znany wśród harcerzy. Łączy piosenki i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach organizacja organizacja webinarów obozu harcerskiego jest szeroko opisywana na stronach takich wydarzeń. Co jednak z pewnością muszą znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest koniecznym elementem. W dodatku niezbędna stanie się również legitymacja.

Nierzadko uczestników prosi się o zabranie dwóch plecaków – większego i mniejszego – oprócz potrzebna jest menażka, sztućce i talerze, a także kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się w namiotach, wówczas niezwykle istotny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednakże przede wszystkim przy ognisku, ponieważ do spania gwarantowane są materace. Latem pogoda może być zmienna, dlatego też należy spakować rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Niezbędny w letnich obozach jest także strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem – polecany sklep.

Obozy często mają miejsce w lasach, dlatego nie wolno zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Warto mieć też latarkę i kompas. Ważne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o takich sprawach, ponieważ są bardzo poważne.
Witryny obozów oraz organizatorzy z pewnością zadbają o to, aby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.