Niecodzienny sukces normalnej zabawki. Dlaczego ta bajka i ta postać są tak bardzo popularne, co na to wpływa?

Home / Niecodzienny sukces normalnej zabawki. Dlaczego ta bajka i ta postać są tak bardzo popularne, co na to wpływa? - 22 października 2018 , by admin
Nasze pociechy kochają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy posiadają nadprzyrodzone umiejętności. Czasami jest to heros, a czasami zwyczajny, ale jakże piękny koń. Tego typu postacią jest na pewno my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które osiągnęły ogromną sławę.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial doceniany jest za elementy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Chociaż prawda jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to jednocześnie zyskał również znaczne grono amatorów wśród nastolatków, a nawet studentów, głównie mężczyzn. Wielu może dziwić zainteresowanie w takiej przedziale wiekowym, jednak powodami tego rosnącego zainteresowania są mocne postacie, doskonałe ucharakteryzowane, wyrazisty styl animacji bazującej na powszechnie występującym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne są również motywy, które doceniono przez starszych widzów. Co więcej, poszczególne części programu stały się częścią powszechnej kultury remiksu i stworzyły podstawy mnóstwa różnorodnych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez koneserów próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tego serialu, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to młody jednorożec, który lubi magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu talent, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, panującej nad całym królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii pomaga mały smok Spike. W końcu jednakowoż nadchodzi czas na poznanie najbardziej potrzebnej magii, jaką daje przyjaźń.

W tym celu księżniczka posyła uczennicę do miasta Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie wyszukać sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, by przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, o zdobytej w ten sposób wiedzy. Od czasu do czasu staje także do walki z siłami ciemności, a są nimi między innymi Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi wykorzystuje nie tylko swoją wiedzę, lecz tez tak zwane Klejnoty Harmonii czy magię przyjaźni. Po okresie nauki w Ponyville, Twilight dzięki stworzeniuwłasnego pierwszego zaklęcia zamieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widzimy więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, wypływa z niej mądrość. Więcej informacji na ten temat: kucyk My Little Pony.