Plastikowe klocki, które w XX stuleciu zawojowały świat. Co da się z nich wybudować?

Home / Plastikowe klocki, które w XX stuleciu zawojowały świat. Co da się z nich wybudować? - 6 września 2021 , by admin
Czy zdajesz sobie sprawę, jaka firma jest największym na świecie producentem opon? Co roku produkują 36 mln sztuk opon. Otóż, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński producent klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi łączenia, można ze sobą zestawiać w gruncie rzeczy w nieskończenie ogromnej ilości kombinacji, buduje je od roku 1947.

W ofercie fabryki odnajdziemy mnogość różnych kolekcji kryjących niemało zestawów, jak np. seria City, w której to możemy konstruować pojazdy, czy wydarzenia z życia mieszkańców miast, zwłaszcza związane z zajęciami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić – dydaktyczne zabawki dla chłopców.

klocki lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Inne podejście do konstrukcji zapewniają klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam wznosić konstrukcje mechaniczne, z różnymi współpracującymi ze sobą elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, przeróżne przekładnie, jak również silniki elektryczne. Są też zestawy mające na wyposażeniu elementy dające nam zdalne sterowanie i programowanie zbudowanych przez nas urządzeń.

Jest także seria klocków dla najmniejszych- to seria Duplo, którą w swoim asortymencie posiada każdy sklep z klockami Lego. To barwne klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, nakłaniające je do zabawy, równolegle uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich zdolności manualnych.

Mamy zamiar zaprosić Cię do przeczytania naszego rzetelnego artykułu. Najedź na łącze tu… i przeloguj się do kolejnej witryny.

Jest też wiele serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych bohaterów z komiksów Marvela czy DC.
Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: tanie zabawki bratzillaz

Klocki lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczącą zaletą, i prawdopodobnie głównie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój duży sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu łączenia klocków, stałego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą praktycznie wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Charakterystyczne walcowate wypustki na górnej części wszystkich klocków świetnie wpasowują się w odwrotne elementy od spodu.

Klocki Lego to wspaniała, ogólnorozwojowa zabawka dla dzieci, zarówno tych małych, jak i tych trochę starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko bardzo uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nadepnięcie na taki klocek może powodować niemal legendarny już ból stopy.