Co kupić maluszkowi – sprawdź, jakie zabawki będą najlepsze?

Home / Co kupić maluszkowi – sprawdź, jakie zabawki będą najlepsze? - 3 marca 2021 , by admin
Urodzenie dziecka to niezwykły moment dla każdego rodzica. Starają się zadbać o maluszka jak najlepiej, nie tylko opiekując się nim, karmiąc i tuląc, ale także kupując mu odpowiednie zabawki, które będą sprzyjać jego należytemu rozwojowi. Czy wiesz, co opłaca się kupować małym brzdącom?

ciężaróka zabawkowa

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna są to zabawki edukacyjne, które już od pierwszych miesięcy życia twojego niemowlaka uczą go istotnych w późniejszym etapie życia umiejętności. Kupowane zabawki muszą być wielokolorowe, mieć przeróżne powierzchnie i wydawać wesołe dźwięki, jakie zwrócą jego uwagę. Na początku świetna będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca przyjemne melodie do snu. Pozwolą uspokoić maluszka i sprawią, że szybciej zamknie oczka. Najlepiej wybierać karuzele z zabawkami o kontrastowych barwach, które pozwalają na szybsze rozwijanie wzroku naszej pociechy, wspomniane melodie z kolei będą rozwijać jego słuch. Dziecko jest w stanie słyszeć odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuchu mamy, lecz nie zapominajmy, żeby nie były to żadne drażniące brzmienia. Świetne zabawki dla dzieci, przynajmniej według mnie, mieszczą się tutaj: karuzela do łóżeczka dziecka.

figurki zabawkowe dla dzieci

Autor: Roger Ferm
Źródło: http://www.flickr.com

Mocując karuzelę na kołysce, nie umieszczajmy jej zbyt nisko, by maluszek nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy trwałe mocowania i skontrolujmy czy karuzela nie jest ciężka. Około trzeciego-czwartego miesiąca można już kupić grzechotki oraz plastikowe lusterka, jakie maluszek może chwytać. Sprawdzą się też maty edukacyjne, które podobnie jak karuzele, powinny być kolorowe oraz wydawać różne odgłosy. Dla około rocznego malucha natomiast warto jest wybrać klocki czy inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najistotniejsze, by kupowane przez nas produkty były bezpieczne, zatem spełniały normy oraz były zrobione z właściwych tworzyw. Ja ostatnio wybieram w taki sposób zabawki – zabawki.

Nie mogą mieć żadnych ostrych krawędzi, którymi maluch mógłby się zranić ani być za ciężkie, gdyż w razie gdy spadną mu na brzuszek czy nóżkę, może to być dla niego bolesne.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to odwiedź ten link (www.copyline.pl/) a tam oczekują na Ciebie wiadomości warte zainteresowania. Sprawdź je – będziesz niesamowicie zadowolony!

Pierwszorzędne zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z rozbudowanej oferty i rewelacyjnego asortymentu dla dzieci w różnym wieku. Wybierając zabawki, jakie wpływają na rozwój naszego maluszka, zadbamy o jego przyszłość. Będzie szybciej mógł wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.