Trudno odszukać malucha, jakie nie wiedziałoby Lego

Home / Trudno odszukać malucha, jakie nie wiedziałoby Lego - 24 maja 2022 , by admin
Lego – ciężko znaleźć dziecko, które by nie słyszało o tej największej chyba firmie produkującej najbardziej znane klocki na świecie. I jakich by nie posiadało lub nie chciało mieć i bawić się nimi. Początek tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii założona została niewielka firma, jaka przez kilka kolejnych dekad została światowym potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do takiego sukcesu przyczynił się opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy klocek z dowolnego pudełka złączyć można z pozostałymi, dzięki czemu dzieci mają naprawdę duże możliwości zabawy. Przez całą historię firmy w sprzedaży pojawiło się mnóstwo klocków uniwersalnych, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, ale i kilkanaście serii tematycznych, nawiązujących do popularnych filmów lub od zera wymyślonych przez projektantów duńskiej firmy – komplety klocków Lego.

Informacje, które posiada proponowana strona www (www.wilanow.varsovia.edu.pl/), są w gruncie rzeczy przydatne, jeżeli ciekawi Cię prezentowany wątek – kliknij zatem tutaj!

Najbardziej znane zestawy nawiązujące do filmów to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy ukazują się następne, jak na przykład ostatnia nowość zwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj to okres, gdy dziesiątki milionów dzieci dostają mniejsze lub większe pudełko klocków lego do zabawy, przy jakich spędza później długie godziny. Zamawiając zestaw klocków na prezent warto sprawdzić zakres wiekowy, dla którego będą najlepsze. Jest to następna ogromna zaleta tych klocków, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku producent prezentuje zakres wiekowy, dla którego zakupiona seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły bawić się nimi dzieci młodsze czy nawet dorośli – dodatki do zestawów Lego. Oczywiście nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, ale pięciolatek z pewnością będzie mógł się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciwko nowoczesnym technologiom klocki te pojawiają się także w grach komputerowych i filmach, czego dobrym przykładem jest lego batman 2 dc super heroes gra ps3.