Zabawa na tak z rówieśnikami

Home / Zabawa na tak z rówieśnikami - 22 października 2018 , by admin
Kiedy zaczyna się sezon letni pojawia się więcej możliwości, ale i zagrożeń dla naszych dzieci. Właściwie to o każdej porze roku można to powiedzieć, niemniej to latem właśnie, gdy można wszędzie się bawić zastawia się łapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może być niebezpieczny, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą spowodować w groźny uraz.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co powiemy dopiero na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Bardzo ciekawa rzecz, jakbym był dzieckiem sam bym bardzo chętnie pojeździł tym, więc nie dziwmy się, że nasze dzieci też tego tego chcą. To bardzo ciekawa rozrywka, przede wszystkim dla chłopców, którzy kochają przede wszystkim auta i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu interesującą zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: markowe rowerki dla dzieci).

Nie powinno się im tego zabraniać, powinniśmy raczej zachęcać nasze dziecko do szczególnie intensywnej zabawy, gdyż przecież lata dziecięce, to wspaniały okres, który już więcej się nie powtórzy. Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba naszego dziecka pilnować, dajmy mu oczywiście należną swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, na przykład, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach wziąć pod swoje skrzydła, pomóc, doradzić, i dać parę wskazówek, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Koniecznie weźmy pod uwagę, że my też kiedyś byliśmy dziećmi i teraz wiemy, jak istotna jest zabawa (chłopcy uwielbiają jeżdżące zabawki: samochody dla dzieci). W życiu dorosłym nie będziemy mogli już tego mieć, a często osoby, które – mówiąc kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie będą robić to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w czasie dzieciństwa starczyło czasu na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie się wszystkiego bało. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale czyhają w nim niebezpieczeństwa, więc warto zachować uwagę i rozsądek.