Tenis sportem narodowym w Polsce?

Home / Tenis sportem narodowym w Polsce? - 11 listopada 2022 , by admin
Jakie sporty są najchętniej oglądane przez rodaków? Na pewno futbol, pomimo tego, że nasi piłkarze kiepsko grali podczas Euro 2012. Na drugim miejscu lokują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego najlepszych występów były oglądane przez miliony rodaków. To znana tendencja, że sukcesy w danej dziedzinie przekazują zainteresowanie nią dużej publiczności. Analogicznie rzecz prezentuje się tenis.

Rakieta i piłeczka do squasha

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Agnieszka Radwańska latem przeszła aż do finału wielkoszlemowego Wimbledonu, a w głównym zestawieniu najlepszych graczek na świecie zajęła fantastyczną drugą pozycję. Jej wiktorie spowodowały, że mieszkańcy Polski zafascynowali się tenisem. Ludzie z zadowoleniem oglądali ją w roli dzierżącej polską flagę podczas rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w mieście królowej Elżbiety II. Fani sportu mocno zasmucili się, gdy po fatalnej grze wypadła z turnieju głównego. Duże zaaferowanie sportem łączy się bezpośrednio z wielkimi wymaganiami, z tym wyraźnie jeszcze Wiktoria Azarenka sobie nie może radzić. Jednakże to się z pewnością zmieni, gdy przyzwyczai się do swojej renomy.

A miłość do tenisa można zauważyć spoglądając na pnące się w górę rezultaty oglądalności jej zawodów, a również po aktywności mieszkańców Polski. Coraz więcej żaków uprawia w ramach wf tenis ziemny. Często można natknąć się w parkach ludzi ćwiczących na publicznych kortach (zobacz szczegóły). Widoczną popularnością odznaczają się hale, w których da się wypożyczyć boisko do tenisa na parę gier. Powstaje liczba pijalni piwa, w których da się popatrzeć na tenis na żywo.

Też w WWW można znaleźć trochę witryn, których tematyką jest live tenis. Wyniki, transmisje na żywo, statystyki – wszystko ,czego potrzebuje kibic. Można oceniać, że takich serwisów powstanie jeszcze więcej . Przed Agnieszką jeszcze kilkanaście sezonów, dopingujmy ją, by odnosiła sukcesy, bo wtedy ten sport ma możliwość na zawsze już wkroczyć do panteonu sportów narodowych.