Jakii dziecko ma trudności z właściwą komunikacją

Home / Jakii dziecko ma trudności z właściwą komunikacją - 5 lutego 2022 , by admin
Nie wszystkie dzieci rozwijają się tak samo. Niektóre maluchy zaczynają mówić szybciej, inne zaczynają mówić później. Ogólnie przyjęte są pewne zasady w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Każdy lekarz powie, że maluchy są jedyne w swoim rodzaju i różnie się rozwijają.

Z tego powodu nasz syn mógł zacząć mówić bardzo szybko, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Możemy próbować pobudzać jakoś naszą pociechę do lepszego rozwoju, ale raczej w chwili, jeżeli są ku temu jakieś wskazanie. Kiedy dziecko zaczyna mówić mogą przydać się wizyty u logopedy. Gdy mieszkasz przykładowo w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę jest Twoim centrum zainteresowania – ostatecznie liczy się przyszłość Twojego dziecka – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Trzeba też pamiętać o tym, że chociaż początkowo wszystko będzie okej z rozwojem mowy u naszego dziecka, to z czasem możemy dostrzec jakieś zaburzenia związane z komunikacją. Wtedy trzeba iść do logopedy. Zdarza się, że nauczyciele mówią rodzicom, podpowiadają, by pójść z dzieckiem do logopedy.

Rzeczywistość jest taka, że my, jako rodzice przebywając z naszą pociechą ciągle możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie widzimy, że coś jest nie tak.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, jeśli zauważymy u dziecka niepokojące zachowanie
Dzieci w bardzo różny sposób mogą zareagować na to, co dla dorosłego człowieka jest normą. Oczywiście, gdy wybieramy się z dzieckiem na basen po raz pierwszy, nie rzucamy go do wody, tylko powoli uczymy malca pływać. Ale dla dziecka czasem wyjście do zoo może być czymś w rodzaju wrzucenia do wody. Nie zawsze uda nam się wprowadzać, w każdą nową sytuację, naszą pociechę w sposób płynny, tzn. taki by dziecko nie odczuwało zbyt dużego dyskomfortu. Są dzieci, które kochają wszystko, co nowe, ale są również takie, które potrafią się przestraszyć. Jeśli więc widzimy, że nasz maluch nieswojo się zachowuje, czasem stroni od ludzi, lub np. moczy się w nocy, powinniśmy iść do psychologa. Jak wiemy psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by rozpoznać problem i co ważne nie tylko opieką obejmie dziecko, ale i opiekunów malca. W takich sytuacjach konieczne jest pokazywanie odpowiednich zachowań dziecka jak i opiekunów.

Jeśli pragniesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy z wybrany temat, to zachęcam do mojej strony. Wystarczy kliknąć w moje hiperłącze i gotowe.

Zdarza się, że przyczyna jest błaha, a bywa, że dziecko rzeczywiście swoim zachowaniem pokazuje większy problem. Psycholog dziecięcy ma ciężką pracę, bo dziecko najczęściej samo nie wie, co źle na nie wpływa. Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej