Gry komputerowe jako metoda na zaplanowanie wolnego czasu. Liczą się jednak gry, w których najważniejszym narzędziem jest mózg, w których musimy intensywnie myśleć

Home / Gry komputerowe jako metoda na zaplanowanie wolnego czasu. Liczą się jednak gry, w których najważniejszym narzędziem jest mózg, w których musimy intensywnie myśleć - 2 grudnia 2022 , by admin
Pochłonięci codziennymi obowiązkami zapominamy o tym, że jest jeszcze coś innego, coś co można określić mianem rzeczywistego świata, chociaż na innym poziomie. Mowa tutaj o grach komputerowych, które w codziennym życiu, gdzie stres i niepokój odgrywają coraz bardziej znaczną rolę, potrafią trochę rozluźnić, przenieść nas do innego wymiaru, chociażby na chwilę. To bardzo dobra metoda na spuszczenie z tonu, „wkręcenie” się w inny świat, być może dzięki czemu popatrzymy trochę inaczej na nasze problemy życiowe. Gdy ciągle się martwimy zapominamy chyba po co żyjemy. A żyjemy w sumie też dla samego życia, samo życie, to także wolny czas, który można przeznaczyć na jakieś ciekawe gry.

gra tauriworld

Ciekawe, to oznacza, że nie będziemy proponować gier, w jakich stale trwa bijatyka, w jakich nie trzeba za bardzo zastanawiać się nad strategią, bo starczy intensywnie przyciskać przyciski – to najlepszy sposób, żeby pokonać każdego z wrogów. Warto zastanowić się nad grą, jaka będzie rozwijała naszą wyobraźnię, w której będziemy musieli strategicznie działać, budować coś czy zarządzać grupą osób. Idealne gry to właśnie gry strategiczne, lecz także gry o średniowieczu lub gry kosmiczne. Na uwagę na pewno zasługuje Tauriworld, czyli gra, gdzie stwarzamy swoją rzeczywistość i naprawdę trzeba się natrudzić, ażeby zrobić to właściwie.bezpośrednio z tego źródła (więcejna ten temat: www.collegium-novum.pl)

Nie ma karty ulgowej nie ma też drogi na skróty, istotne jest po prostu nasze planowanie, ważne jest także myślenie. To bardzo interesująca forma spędzania czasu, ponieważ poza tym, że można się zrelaksować, to dodatkowo rozwijamy swoją wyobraźnię, a również pozostałe konieczne cechy. Wiedzą o tym marketerzy wprowadzając w swoich strategiach coraz częściej tak zwaną grywalizację, czyli wprowadzanie elementów gry do życia codziennego. Poznaj doskonałą ofertę: .

gry planszowe

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com

To bardzo ciekawy sposób, ponieważ w wielu grach są pewne poziomy i zadania do zrealizowania, za którymi znajduje się nagroda. Jest to – mówiąc bardziej dosadnie – taka technika „kija i marchewki”, lecz jak udowadniają badania i obserwacje, to działa. Co więcej, jeśli już sprowadzamy to do takiego poziomu to trzeba wiedzieć, że technika ta jest wyrafinowana i zaczyna ją stosować coraz więcej, nawet najbardziej poważnych firm. Kto myślał, że gry są głupie, powinien odrzucić swoje myślenie.