Zdolne dzieci – w jaki sposób można zagospodarować im czas?

Home / Zdolne dzieci – w jaki sposób można zagospodarować im czas? - 1 grudnia 2022 , by admin
Kiedy nie mamy pojęcia, w jaki sposób wypełnić wolne godziny sobie i swoim dzieciom możemy zawsze wziąć pod uwagę Internet. W sieci poza marnotrawstwem czasu na gapieniu się na plotki można też znaleźć rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Jednak jak wiadomo nie ma nic za free. Otrzymamy nagrodę, jeśli sami coś fajnego zrobimy. W Internecie jest multum interesujących konkursów.

Kocham Modę - kolekcja ubrań dla dzieci

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Konkursy online pozwalają na to, by wręcz w ostatniej minucie udzielić odpowiedzi. Nie musimy kupować znaczka pocztowego, ani słać listu, potrzebny jest nam mail lub rejestracja na konkursowej stronie. Całość zajmuje parę minut. Są konkursy online skierowane do maluchów i są takie dla ludzi starszych. Musimy dobrze poszukać. A co istotne rzeczy, które można wygrać w takich konkursach są rzeczywiście ciekawe i cenne. Dość często również osoby, które nie zostały wyróżnione dostają nagrodę gwarantowaną, czyli prawie zawsze coś dostaniemy.

Ręcznie wykonane

Wiosenno-letnia kolekcja Reserved Kids

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Kiedyś nasze babki robiły nam zabawki. Kiedyś zwykłe krzesło i poduszka okazywało się świetną bazą do ukrycia, a fragment starego kartonu był kamerą. Dziś dzieci muszą mieć najnowszy model komórki i komputer z ekstra grami żeby mieli co robić.nasz odnośnik liceum mokotówJednak prawda jest taka, że wszystko zależy od tego jak dzieci są wychowywane. Oczywiście nie można dzieci odsuwać od obecnej techniki, ale można od najmłodszych lat ćwiczyć ich wyobraźnię. Jeśli chcemy by nasze pociechy były zainteresowane tym, co jest wokół nich wystarczy, że spróbujemy stworzyć dla nich coś samodzielnie.

Te osoby, które twierdzą, że nie umieją powinni zajrzeć do sieci i poszukać czegoś w stylu: zrób to sam dla dzieci. Często wystarczy jakieś ciekawe zwierze z papieru, a innym razem wystarczy kawałek filcu udający tulipana. Przez, takie działania dziecko zacznie rozumieć, że nawet kawałek papieru może być fantastyczną zabawką. A przy robieniu ręcznie razem z nami różnych rzeczy będzie świetnie rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast znajdować dziecku kolejną zabawkę, którą szybko rzuci w kąt, zróbmy dla dziecka coś własnoręcznie. Skoro nasze dziecko może zrobić dla nas piękne laurki to i my postarajmy się stworzyć coś dla naszej pociechy.