7 zagadnień o wykształcenia

Home / 7 zagadnień o wykształcenia - 22 października 2018 , by admin
Gdy pojawiła się w naszym kraju moda na studia wyższe, w latach dziewięćdziesiątych, całkowicie zapomnieliśmy o kształceniu zawodowym. A szkoda, bo obecnie brak takich specjalistów. Wielu jest magistrów różnorodnych kierunków bez szans na lepsze życie, którzy nierzadko emigrowali za granicę, aby jakoś funkcjonować, a mała jest ilość specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Właściwie Ci również wyjechali, gdyż tam zarobią zdecydowanie większe pieniądze.

Każdy kto przebywał choć trochę na Wyspach Brytyjskich to zarejestrował: wszędzie pełno naszych rodaków, choć w największej ilości przypadków spotyka ich się właśnie w okolicach remontów lub innych miejsc, w których potrzebni są specjaliści od budowlanej roboty. To oni właśnie maja możliwość solidnego zarobku, gdy wyjadą za granicę. Są tak naprawdę osoby, jakie zdobywają fajną pracę w biurze i tam nieźle zarabiają, ale jakby porównać pracowników fizycznych do pracowników umysłowych proporcja niestety byłaby dosyć nierówna.

W sumie to normalne, nasi rodacy są cenieni za pracę fizyczną, mówi się o nas, jako o dobrych pracownikach, którzy są w stanie robić wiele rzeczy, mówi się o nas, że znamy się na rzeczy i umiemy pracować po kilkanaście godzin dziennie. Są wytykane też negatywy, przykładowo, picie alkoholu, lecz nie mają one szans w zestawieniu z pozytywami, jakie gwarantują nasi pracownicy. Ostatnio zaczyna się zmieniać również w naszym kraju. Wielu młodych ludzi zastanawia się dwa razy zanim dokonają wyboru odpowiednich studiów, ponieważ w mediach słyszy się co jakiś czas, że po studiach nic nie ma, iż jest bezrobocie i korzystniej mieć fach w ręku niż papier, który nic nie daje. Nawet premier naszego kraju powiedział, iż „lepiej być spawaczem niż politologiem”.

Nieważne, iż powiedział to człowiek, jaki także skończył studia, a dodatkowo człowiek przy władzy, który ma niemały wpływ na takie sprawy. Mniejsza jednak z tym. Najistotniejsze jest to, iż aktualnie na przykład taki stolarz, który oferuje usługi stolarskie- www.pomagier.eu– może mieć bardziej godne życie niż człowiek po paru kierunkach, bo ten człowiek ma prawdziwą i realną zdolność, która jest potrzebna wielu ludziom. Istnieje zapotrzebowanie na składanie mebli , nie ma natomiast miejsca dla całych zastępów politologów, którzy może i wiedzę mają, ale nic tak naprawdę nie potrafią. www.pomagier.eu/montazmebli.html