Z jakiego powodu warto uczyć się języków z fiszek?

Home / Z jakiego powodu warto uczyć się języków z fiszek? - 6 listopada 2019 , by admin
Jedną z wyjątkowo powszechnych technik nauki języków obcychfiszki. Angielski, niemiecki, francuski, hiszpański – niezależnie od wybranego języka, przyswajanie nowych słówek jest dzięki nim o wiele szybsze i łatwiejsze.

Co to są fiszki? To małe kartoniki, na których po jednej stronie zapisuje się wyraz w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo hasło „fiszka” zostało zapożyczone z języka francuskiego. Aktualnie fiszki są dostępne praktycznie wszędzie. Można nabyć je w sklepach, zamówić w sieci, jednakże warto jest również wykonać je osobiście, przez to jeszcze szybciej przyswoimy sobie nowe słowa. Jakie atuty niesie ze sobą nauka z fiszek?
W pierwszej kolejności fiszki są skuteczne.

ksiązki

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się zaprzeczyć, iż dają one bardzo duże wyniki. Są odpowiednie tak samo dla osób dorosłych, jak też dla dzieci, dla których uczenie się z fiszek może być znakomitą zabawą. Trzeba tylko zaplanować zawody, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mgnieniu oka. Zabawa ma dużo większe wartości edukacyjne, niż samotne siedzenie z podręcznikiem i tzw. „zakuwanie”. Co jeszcze?

Fiszki można zabrać ze sobą wszędzie. Są małe, zatem nie zajmują miejsca. Można się z nich uczyć wracając do domu – jeżeli podróżujemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy lub nawet przypomnieć sobie nowe wyrazy przed zaśnięciem. Są praktyczne i wygodne. Można je trzymać zawsze przy sobie, bowiem zmieszczą się również w kieszeniach spodni. Wspomniane wcześniej samodzielne tworzenie fiszek to też nieodzowna zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Co więcej, fiszki do nauki agielskiego mogą zawierać nie tylko same hasła, ale także zdania z ich wykorzystaniem albo całe wyrażenia. Jest to uzależnione od indywidualnej inwencji twórczej czy materiałów oferowanych przez sklepy.

We współczesnych czasach fiszki zaczęły także zdobywać internet. Istnieje dużo serwisów edukacyjnych, które oferują programy z zastosowaniem fiszek online w zamian za bezpłatne zarejestrowanie się na danej stronie internetowej. Warto jest sprawdzić obie metody i zweryfikować, która jest dla nas właściwsza. Pamiętajmy, że nauka języków może być przyjazna, a ich znajomość jest bez wątpienia niezwykle przydatna, zarówno w pracy, jak i podczas urlopu, kiedy coraz chętniej wybieramy zagraniczne zakątki.