Każde dziecko ma swego uwielbianego pluszaka, z którym nie rozstaje się nawet na minutę i kocha go niezmiernie

Każde maleństwo ma taki czas w swym dzieciństwie, gdy wybiera sobie pluszaka i staje się on jego największym przyjacielem.

Zapewne każdy z nas pamięta swego ukochanego pluszaka z czasów dzieciństwa.

maskotka
Autor: Panasonic Polska sp. z o.o.

Mimo znacznej cyfryzacji społeczeństwa i dostępu do internetu, szkraby wciąż lubią maskotki. Zazwyczaj wybierają jedną, z którą ciągle przebywają. Z nią śpią oraz jeżdżą na wyjazdy z rodzicami. Nie opuszczają jej nawet na chwilę. Wybór ukochanego misia z reguły jest zadziwiający dla rodziców, ponieważ szkrab nie wybiera najpiękniejszej zabawki ze swojej kolekcji. Maskotka z reguły prezentuje się skromnie, ale przecież uczucie nie wybiera. Miś z reguły bywa potem dość zniszczony oraz brudny, gdyż dziecko zabiera go ze sobą zawsze. Jednak, dosyć częste bywa to, że dziecko sprzeciwia się wszelkim próbom wyprania jego przyjaciela. Jeśli chcemy, aby nasz maluch posiadał maskotkę, która będzie bezpieczna dla jego życia, to w czasie zakupów musimy zwrócić uwagę, żeby zabawka była dostosowana do wieku naszego dziecka. Musi posiadać także właściwe atesty Wspólnoty Europejskiej, które będą poświadczały to, że maskotka nie jest wyprodukowana z toksycznych materiałów. Ponadto, nie może mieć niewielkich elementów, które berbeć mógłby połknąć.

Najlepiej byłoby, by była uszyta z miękkich materiałów. Wtedy brzdąc będzie mógł się do maskotki przytulać i nawet z nią spać. Miękki pluszak jest najmilszą przytulanką na świecie i dziecko będzie lepiej spało w nocy.